Szkolenie sołtysówNapisano dnia: 2022-03-31

W dniach 25 i 26 marca 2022 r. odbyło się szkolenie sołtysów i przewodniczących rad osiedli dot. ekologii.

Na szkoleniu obecny był zastępca burmistrz Michał Hebda, eko doradcy z Urzędu Miasta i gminy Niepołomice i p. dr Magdalena Cygan z Krakowskiego Alarmu Smogowego.

W pierwszej kolejności głos zabrał wice burmistrz Michał Hebda, który przedstawił cele szkolenia i podjął dyskusję w sprawie bezpieczeństwa w mieście i gminie- aktów wandalizmu i chuligaństwa oraz przekraczania dozwolonej prędkości w obszarach zabudowanych.

Poruszony był temat przeze mnie planowanej modernizacji drogi 964 i właściwego odwodnienia terenu w rejonie skrzyżowania drogi wojewódzkiej z drogą powiatową w Woli Zabierzowskiej.

Podczas szkolenia poruszane były tematy dotyczące zanieczyszczenia powietrza, programów pomagających wymianie kotłów (tak zwanych kopciuchów), termomodernizacji, fotowoltaiki.

Poniżej prezentowane materiały dotyczące tych zagadnień.

W razie zainteresowania mieszkańców wymianą kotłów, termomodernizacji, fotowoltaiki i audytów radą służą nasi ekodoradcy pod adresem Niepołomice ul. Grunwaldzka 11 pok. 107 nr tel. 12 250 94 54

 

W ramach szkolenia warto oglądnąć krótki film zrealizowany przez Fundację Lepsze Niepołomice dotyczą smogu i oddziaływania na nasz organizm - film znajdziesz na YOTUBE pod tytułem "smog Niepołomice". Poniżej link:

https://www.youtube.com/watch?v=ZgQG85zsmuU

sporz. Sołtys Wiesław Garncarz