WIATY przystankoweNapisano dnia: 2018-06-22

W połowie maja 2018 r. skierowałem zgodnie z sugestią pracowników Urzędu pismo o obudowanie wiat przystankowych w Woli Zabierzowskiej.

Wiaty w takim stanioe jak zostały pierwotnie zaprojektowane niestety nie spełniają swojej funkcji ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (deszcz, śnieg, wiatr). 

Na zebraniu wiejskim w tym roku ten problem poraz kolejny został poruszony. Nie Skończyło się na powoływanie się na protokół z Zebrania. Niestety musiałem sporządzić pismo powołując się na wnioski mieszkańców i uzasadniając konieczność obudowy tych notabene Ladnych wiat. 

Okazuje się, że powstała w związku z licznymi sygnałąmi mieszkańców jak również sołtysóww i przewodnczących rad osiedlowych koncepcja obudowy wszystkich przystanków w gminie szybami hartowanymi. Przedsięwzięcie jak najbardziej słuszne ze względów praktycznych jak również estetycznich. Jak widać pewne rzeczy znowu dzieją się za naszymi plecami. Ważniejsze są koncepcje pojedyńczych osób niż wysłuchanie i wzięcie pod uwagę głosu "ludu". Gdyby wysłuchano mieszkańców to od kilkunastu lat nie stalibyśmy na przystankach przemoczeni i zziębnięci.

Miejmy nadzieję,że koncepcja doczeka się realizacji. Na pewno nie w tym roku do hartowane szkło jest bardzo drogie a przystanków jest dosyć sporo w gminie.

Może jeszcze przed zimą dorażnie zostaną przynajmniej deskami jak w Chobocie obudowane wiaty.

sporz. Wiesław Garncarz