ŚWIĘTO W SZKOLENapisano dnia: 2017-10-13

 W dniu 13 października w Szkole Podstawowej w Woli Zabierzowskiej jak co roku mieliśmy uroczystość, a w tym roku nawet potrójną.

 Odbyła się uroczysta akademia z okazji „Święta Edukacji Narodowej”, czyli wszystkich osób zatrudnionych w szkolnictwie. Ponadto było mianowanie na uczniów pierwszoklasistów. Po powitaniach gości zaproszonych został wprowadzony sztandar szkoły i po odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się część artystyczna, podczas której pierwszoklasiści i starsze klasy prezentowały swojej programy. Następnie pierwszaki przystąpiły do ślubowania, po którym nastąpiło wręczenie legitymacji i pamiątkowy wpis w Księdze Pamięci Szkoły. Później były prezenty i życzenia. Między innymi od pani Prezes Banku Spółdzielczego w Niepołomicach (wkłady i książeczki oszczędnościowe), od Rady Rodziców (słowniki),pana Burmistrza (kamizelki odblaskowe) i pana Sołtysa (sowa mądra głowa).

Drugą częścią była życzenia i podziękowania dla całego grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły od dzieci, Rady Rodziców i Sołtysa.

Trzecią częścią mniej oficjalną ale bardzo wzruszającą były podziękowania dla emerytów za wieloletnią pracę dla nauczyciela pana Herdyś i dla pani woźnej Józi Rębilas (40 lat pracy).

 

 

Sporz. Sołtys Wiesław Garncarz