Co z zasięgiem ?Napisano dnia: 2017-09-15

 Pod koniec ubiegłego roku z inicjatywy mieszkańców Woli Zabierzowskiej wysłałem do czterech operatorów sieci komórkowych pismo o poprawę zasięgu. 

 Na chwilę obecną w dalszym ciągu borykamy się z brakiem zasięgu na terenie naszych trzech wsi. Dotyczy to wszystkich czterech operatorów. Na apel sołtysów z zeszłego roku zareagowały pisemnie dwie firmy - PLAY oraz PLUS. Z treści Sieć PLAY wynikało, iż poważnie podeszli do tematu i wdrożyli procedury w celu pozyskania działki pod budowę masztu. Co do PLUSa dział reklamacji odpisał, iż pismo zostało przekazane do odpowiedniej komórki organizacyjnej i na tym cisza.

Sieci Orange i T-Mobile nawet nie odpisały na pismo, ale Orange zajęła się tematem i stara się o przejęcie masztu w Zabierzowie Bocheńskim przy OSP.

Jak zapewniają przedstawiciele Orange jak i PLAY w przyszłym roku zasięg się poprawi. Na chwilę obecną obie firmy są na etapie pozyskiwania działek i dokumentacji niezbędnych do budowy masztów przekaźnikowych.

Do pozostałych operatorów czyli PLUSa i T-Mobile ponowie wystosowałem pisma z zapytaniem - czy będą podejmować jakieś działania w celu poprawy jakości usług na naszym terenie. O udzielonych odpowiedziach będę mieszkańców informował.

 

Sporz. Sołtys Wiesław Gancarz