Srebrne i Złote GodyNapisano dnia: 2022-11-21

W dniu 20 listopada 2022 r.  e Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej odbyła się Akademia Wdzięczności dla małżonków z naszej parafii, którzy obchodzili 25 i 50 lecie sakramentu małżeństwa.

W dniu 20 listopada 2022 r.  w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej odbyła się Akademia Wdzięczności dla małżonków z naszej parafii, którzy obchodzili 25 i 50 lecie sakramentu małżeństwa. Uroczystość uhonorowali zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Miejskiej w Niepołomicach, Radni Miejscy, ksiądz Senior i ksiądz P.Zioło oraz Sołtysi Zabierzowa Bocheńskiego, Chobotu i Woli Zabierzowskiej.

 

Po dwóch latach przerwy związanych z pandemią wróciła cykliczna uroczystość docenienia małżonków z naszej parafii, którzy obchodzą  „Srebrne i Złote Gody”. W uroczystości wzięły udział pary, które pobierały się w 1972 i 1997r.

Uroczystość mogła się odbyć dzięki współpracy Księdza Proboszcz Naszej Parafii, Szkoły Podstawowej i Centrum Kultury. W pierwszej części dzieci Naszej Szkoły przygotowane tradycyjnie przez P. Maria Baran wykonały program      a po nich wystąpił zespół „Wrzos” z Niepołomic.

Po występach życzenia składali organizatorzy, po czym  Przewodniczący Rady Miejskiej i Ksiądz Proboszcz wręczyli jubilatom po symbolicznej róży i pamiątkowym obrazku „Świętej Rodziny” z życzeniami.

Sporz. i foto Sołtys Wiesław Garncarz