Działka przy przystankuNapisano dnia: 2022-11-11

Od dnia dzisiejszego wreszcie będzie lepsza widoczność  dla wyjeżdżających z drogi Chałupki przy skrzyżowaniu z drogą Niepołomicką.

        

Od paru lat jednym z większych problemów była ograniczona widoczność dla wyjeżdżających z drogi Powiatowej czy to od strony drogi Chałupki czy też od strony Kościelnej. Jeżeli chodzi o wyjazd od drogi Kościelnej, to za zwyczaj wystarczyły pisma do Zarządu Dróg Powiatowych czy też pismo do Zarządu Dróg Wojewódzkich. Czasami prośby do operatorów maszyn koszących pobocza, by szerzej wykosili wysokie trawy i chwasty.

            Gorzej było z działką pomiędzy drogą Chałupki a przystankiem. Tu przed  paru laty zmienił się właściciel  i od tej pory  nie mogłem się doprosić o uporządkowanie działki. Interweniowałem u właścicieli  i Straży Miejskiej. Właścicielka, która mieszka poza naszą gminą  stwierdziła, że kiedyś działkę posprząta, lecz mijały miesiące i lata, a stan porządku na działce się pogarszał przez  porzucane pojazdy  i rosnące składowiska odpadów.  Początkiem tego roku wspólnie z Referatem Odpadów  postanowiono wdrożyć  postępowanie wobec właściciela nielegalne wysypisko które musiałby usunąć.  Ponownie skontaktowałem się z właścicielem, który zobowiązał się do uprzątnięcia odpadów z działki . Został usunięty porzucony i zdewastowany pojazd, pomogłem usunąć odpady komunalne. Zaproponowałem  właścicielowi kontakt z jakąś osobą, która zniwelowałaby teren uniemożliwiającą widoczność . Pan podziękował  i  zobowiązała się do niwelacji terenu  informując, że ma znajomego, który wykona te czynności.

            W dniu dzisiejszym została ziemia i mniejszy gruz usunięty. Większy gruz  w najbliższych dniach zniknie. Jak również samosiejki krzewów ograniczających widoczność.

 

Sporz. Sołtys Wiesław Garncarz